KONST / Litografier / Litografi 7336375
*
nr 733 6375
Denis Stéen
(1929-2020), Sverige
Litografi, Denis Stéen (1929), 1955, 11/30, Komposition, motivets mått: 21 x 33
Denis Stéen, svensk målare, tecknare och grafiker född 1929, död 2020 .
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2012
kl 18:04:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/12 12:17:18
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Denis Stéen
Denis Stéen, svensk målare, tecknare och grafiker född 1929, död 2020 .
Läs mer om Denis Stéen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denis stéen grafik komposition litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Denis Stéen
Denis Stéen, svensk målare, tecknare och grafiker född 1929, död 2020 .
Läs mer om Denis Stéen
nr 733 6375
Denis Stéen
(1929-2020), Sverige
Litografi, Denis Stéen (1929), 1955, 11/30, Komposition, motivets mått: 21 x 33
Denis Stéen, svensk målare, tecknare och grafiker född 1929, död 2020 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/12 12:17:18 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Denis Stéen
Denis Stéen, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1929, död 2020 .Läs mer om Denis Stéen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denis stéen grafik komposition litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



